Publikované

Ako začínate svoj deň?

Mnohí z vás sa pýtajú, či majú ráno raňajkovať alebo nie. Ako začínate deň vy? Doprajete svojmu telu výdatné raňajky alebo radšej začínate deň na lačno? Dnes vám prezradím, ako by mal vyzerať Váš každodenný rituál.

Niektorí ľudia začínajú svoj deň bez raňajok, čo si myslíte vy. Je to pre telo dobré? 

Pokračovať v čítaní: Ako začínate svoj deň?

Publikované

Obezita a jej problémy

chudy vs tucny muz

Každý z vás vie, že nadváhu a obezitu spôsobujú faktory ako:

  • nesprávna výživa
  • kalorická výživa
  • nedostatočný príjem vyváženej stravy
  • v jedálničku je veľké množstvo kalorickej stravy bohatej na tuky, živočíšne proteíny, nedostatočná pohybová aktivita
  • nedostatok príjmu ovocia, zeleniny a zdravých potravín

Na Slovensku sú obézne už deti od 6tich rokov. Každý tretí človek má nadváhu a 4tí obezitu. V USA je až 38% populácie obéznych a na Slovensku okolo 17%.

Pokračovať v čítaní: Obezita a jej problémy

Publikované

Dôležitosť proteínov v strave

Proteíny majú nesmierny význam, sú priam nepostrádateľné pre naše telo a to nielen pri chudnutí. Sú súčasťou našich buniek, všetkých tkanív, podieľajú sa na stavbe nášho tela(svalstvo) a ochrane organizmu (imunita).
Čo sa chudnutia týka, bielkoviny (proteíny) sú jedným z pilierov úspešného chudnutia. Bez dostatočného množstva kvalitných bielkovín v strave, resp. v potravinách sa Vám schudnúť bez jojo efektu podarí len ťažko.

Pokračovať v čítaní: Dôležitosť proteínov v strave

Publikované

Energetický príjem

Určite to poznáte. Ráno vstanete z postele a bez poriadnej dávky kávy nezačnete fungovať, napoludnie tíšite hlad sladkosťami, dobrotami a rôznymi nápojmi, aby ste deň ako tak prežili. 

Poznáte to aj vy? V minulosti život nebol taký hektický. V dnešnom svete musíme zvládať rôzne situácie naraz (prácu, vzťahy, rodinu..) .

Pokračovať v čítaní: Energetický príjem

Publikované

Ako si mám vybrať správne potraviny?

Aj vás trápia myšlienky, čo jesť počas dňa? Ktoré potraviny treba z jedálnička vyradiť, a naopak ktoré potraviny doplniť?

Keď som začínala so zdravým životným štýlom, nevedela som, ktoré potraviny sú vhodné pre moje telo. Dnes vám dám pár tipov a informácií o obilninách.

Pokračovať v čítaní: Ako si mám vybrať správne potraviny?

Publikované

Rady, ktorým určite neverte!!

Na rôznych stránkach, skupinkách sú rady, „zaručené tipy“ vďaka, ktorým zlepšíte svoje zdravie, vitalitu…

Ja vám nepoviem presný návod, čo robiť, pretože každý sme jedinečný a potrebuje individuálnu starostlivosť. Určite sa vám stalo, že ste si na webe prečítali rôzne články tipu – nejedz po 17:00 lebo priberieš, schudneš jedine hladovaním, diétovaním, prestaň jesť sladkosti…
Pokračovať v čítaní: Rady, ktorým určite neverte!!

Publikované

Starajte sa o seba, začnite ovocím a zeleninou

Spôsob, akým si vyberáte, uskladňujete a pripravujete svoje ovocie a zeleninu je veľmi dôležitý – a pomôže vám z ovocia a zeleniny, ktoré jete získať maximum výživných látok. Dnes sa pozrieme na to, ako vieme v ovocí a zelenine zachovať výživné látky.Aby sa v ovocí a zelenine zachovalo čo najviac výživných látok, niekedy pomáha ak budeme rozumieť tomu ako sa odtiaľ výživné látky vôbec môžu stratiť. Pokračovať v čítaní: Starajte sa o seba, začnite ovocím a zeleninou

Publikované

7 tipov, ako správne jesť

chudá verzus obézna žena s hamburgerom - ilustrácia

Bolo medzi vašimi novoročnými predsavzatiami „urobím niečo s jedálničkom“? Mnohí z nás si v januári dávajú podobný sľub, ale asi v marci sa pristihneme, že sa vraciame ku starým stravovacím návykom. Možno ste si ukúsli príliš veľké sústo – alebo ste dosť nepremýšľali o tom, čo skutočne znamená „jesť zdravo“. Správne jesť, to nie je len dobre voliť potraviny, ale tiež jesť správne jedlo v správnu dobu. Takže pre vás máme sedem tipov, ako „dobre jesť“.
Pokračovať v čítaní: 7 tipov, ako správne jesť