Publikované

Ako správne dávkovať Formula 1

kokteily

Viac ako 80% z Vás používa kokteil Formula 1 na zlepšenie výživy alebo podpory chudnutia. Ani sa Vám nečudujem. Ročne sa na celom svete skonzumuje viac ako 1,5 miliardy porcií. Koktiel Formula 1 Vyvážené jedlo je sám o sebe vynikajúci produkt, no je potrebné dodržiavať správne dávkovanie. Čoraz častejšie sa ma mnohý z Vás pýtajú ako správne dávkovať kokteil Formula 1 či už na raňajky alebo večeru.

Rozhodla som sa teda, napísať krátky návod ako správne dávkovať Formula 1 Vyvážené jedlo. Množia sa totižto na internete (facebooku) rôzne nepravdivé informácie ako dávkovať kokteil v polovičných dávkach len aby vydržal dlhšie. Preto Vám radšej taktiež vysvetlím prečo dávkovať v správnom pomere a čo Vám hrozí ak budete miešať kokteil v polovičných dávkach.

Ako správne dávkovať kokteil Formula 1

Kokteil Formula 1 obsahuje 21 dávok. Jedna dávka má 26g.

  • Zmiešajte teda dve mierne kopcovité polievkové lyžice F1 (26 gramov) s 250ml polotučného mlieka
  • Ak máte praktickú odmerku Herbalife tak zmiešajte jednu veľmi kopcovitú s 250ml polotučného mlieka

Ak je cieľom zníženie váhy: Nahraďte dve denné jedlá (napr. raňajky a večeru) týmto lahodným koktailom a doprajte si jedno nutrične vyvážené bežné jedlo na obed + desiatu a olovrant.

Ak je cieľom optimálna výživa: Nahraďte jedno denné jedlo (napr. raňajky) koktailom Formula 1 a doprajte si dve nutrične vyvážené jedlá (obed a večeru) + desiatu a olovrant.

V obidvoch prípadoch je potrebné taktiež zlepšiť pitný režim (cca 2,5l čistej vody denne).

Čo Vám hrozí ak nedodržujete správne dávkovanie?

  • Príliš malá dávka (menej ako 26g)

Môže spôsobiť, že Vaše telo nedostane vyvážený pomer vitamínov, minerálov, bielkovín a ostatných pre telo potrebných živín. Čo môže mať za následok slabú regeneráciu, spomalenie metabolizmu, rýchlejší nástup hladu a chúťok na ďalšie jedlo…

  • Príliš veľká dávka (viac ako 26g)

V podstate s tým nič nepokazíte, iba sa Vám kokteil minie o poznanie rýchlejšie.

Preto dbajte aby bola dávka vždy cca 26g (+-1 až 2g) .

Používajte správne kokteil Formula 1 a doprajte svojmu telu vyvážený pomer živín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *