Publikované

Rady, ktorým určite neverte!!

Na rôznych stránkach, skupinkách sú rady, „zaručené tipy“ vďaka, ktorým zlepšíte svoje zdravie, vitalitu…

Ja vám nepoviem presný návod, čo robiť, pretože každý sme jedinečný a potrebuje individuálnu starostlivosť. Určite sa vám stalo, že ste si na webe prečítali rôzne články tipu – nejedz po 17:00 lebo priberieš, schudneš jedine hladovaním, diétovaním, prestaň jesť sladkosti…

Skoro každý, kto chcel zmeniť svoj životný štýl natrafil na tieto rady a dokonca aj ja. Svoje telo som trápila diétami, hladovkami. Schudla som, ale opäť som pribrala a ešte viac. Ak chcete napr. schudnúť nemôžete si povedať „Teraz sa budem stravovať zdravo, schudnem a potom si doprajem.“ Takto to nefunguje. Ale naopak spomalíte si metabolizmus a týmto spôsobom si len uškodíte. A to určite nechcete.

Prvá rada, ktorej neverte – Nejedz po 17:00 hodine

Určite veľa z Vás čítalo alebo Vám dokonca niekto radil, že „Nejedz po 5tej, pretože priberieš.“ Áno na niektorých to môže platiť, ale iba na tých ktorí chodia spávať okolo 19 – 20 hodine. Vtedy to je pre telo normálne. Ale, čo ak chodíte spávať okolo 22:00 alebo ešte neskôr? Myslíte si, že svojmu telu robíte dobre? Tak sa mýlite. Svoje telo len trýznite, pretože nedostane príjem energie a to spôsobí ukladanie tuku. A myslím, že to nikto z nás nechce. Takže, ak chodíte spávať okolo polnoci odporúčam Vám jesť okolo 19 – 20:00. Ak však cítite hlad napr. o 21:00, tak sa netrýznite a doprajte si pár nesolených, nepražených orieškov.

Cvič, čo najviac a schudneš rýchlejšie

Cvičenie pomáha spaľovať kalórie, ale ak telu nedoprajete poriadnu výživu, pravidelnosť stravovania, telu nedáte potrebné vitamíny, minerály, bielkoviny, vlákninu….,tak to ďaleko s cvičením nedosiahnete. Ak máte viac kíl a začnete poriadne makať v posilňovni, tak dostanete poriadnu svalovicu a môžete si zhoršiť svoj zdravotný stav.

Preto sa najprv musíte zamerať na správne kvalitné stravovanie, držanie sa plánu, zvýšiť pitný režim a až nakoniec sa zamerajte na cvičenie. Začnite pomaly a opatrne.

Ak chcete mať dokonalú postavu, tak za deň alebo týždeň ju nebudete mať. Musíte mať pevnú vôľu a vydržať. Vtedy sa výsledky dostavia.

Prestaň jesť sladkosti

Patríte medzi tých, ktorí nevedia odolať sladkým maškrtám? Niekto vám povie, ak chceš schudnúť prestaň jesť sladkosti. Tak pozor na to. Ak ste zvyknutý denne jesť sladkosti a zo dňa na deň ich vylúčite zo svojej stravy, tak si veľmi nepomôžete.

Ja to veľmi dobre poznám. Povedala som si od zajtra nejem sladké. Niekedy sa mi podarilo vydržať pár dní, niekedy ani deň a už som mala v ústach sladké dobroty(koláče, čokolády..). Ak chcete obmedziť príjem sladkého, opäť musíte ísť na to pomaly. Mám pre vás tip, ktorý pomohol mne. Nahraďte sladkosti ovocím a každý druhý deň zmenšujte príjem sladkostí.

 

Chcete zmeniť svoj životný štýl, ale neviete ako? Ja vám s tým rada pomôžem.

Marcela Kopáčová – Nezávislý člen Herbalife
www.vyziva.naschudnutie.sk
vyziva@naschudnutie.sk
+421 950 716 822

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *