Publikované

Večera a chudnutie

Mnohým z vás sa určite stalo,

že celý deň sa držíte na uzde a snažíte sa jesť zdravo vo veľmi malých množstvách alebo vôbec. Takýto spôsob jedenia spôsobí, že budete mať nával hladu práve večer a vyjete celú chladničku. Aké zásady je potrebné dodržať pri chudnutí vo večerných hodinách?

Tak ako Raňajky aj Večera je nesmierne dôležitá!!

Za častý mýtus pri chudnutí sa považuje obmedzenie večere prípadne jej úplne vyradenie z jedálnička na chudnutie. Myslíte si, že je to správne rozhodnutie cestou účinného a trvalého chudnutia?

Tak, čo si teda mám dať na večeru?

Je to veľmi ľahké, stačí vynechať jednoduché sacharidy/cukry(sladké pečivo, koláčiky…) a namiesto toho si dáte jedlo bohaté hlavne na bielkoviny a vitamíny s menším obsahom zložených sacharidov. Teraz si určite hovoríte – Je to dosť komplikované! Ale opak je pravdou.

Okrem sladkých maškŕt nie je vhodné jesť aj ovocie, pretože obsahuje veľa cukru. Človek by mal jesť, keď je hladný, keď žalúdok hlási, že je čas doplniť energiu. Niekedy však už býva neskoro, keď Vám škvŕka v bruchu a pokiaľ čoskoro niečo nezjete, pridružia sa bolesti hlavy a nevoľnosť. Preto si zvoľte pravidelný režim 5x denne jesť.

Pre väčší rozhľad prikladám pár tipov na večeru.

 • Ľahká večera č.1 – ½ celozrnného pečiva, mozzarela light a dve paradajky
 • Ľahká večera č.2 – Zeleninové rizoto s kúskami kuracieho mäsa
 • Ľahká večera č.3 – Mäso na prírodno (kuracie, morčacie, prípadne losos alebo iná ryba…) so zeleninovou oblohou a jedným zemiakom, prípadne lyžicou ryže

Čo jesť, aby sme cez noc nepribrali, dokonca aby sme schudli?

Ak chcete počas spánku schudnúť, musí sa Vám vyplaviť tuk z tukových buniek. Počas spánku sa nám vyplavuje prirodzenou cestou. Zhruba pol hodinu po zaspatí sa do krvi uvoľní rastový hormón.

Čo nám teda pomáha k tomu, aby sme chudli? Vyššie hodnoty rastového hormónu v tele. Ak máte nadváhu, ich vlastná aktivita je slabšia. Jedlo, ktoré naštartuje proces spaľovania je vitamín C a bielkovina.

Ak nemáte čas na prípravu večere, chcete schudnúť prebytočné kilá alebo len zmeniť nezdravý životný štýl za zdravý, určite Vám odporúčam Nutričný Kokteil Formula 1 Herbalife.

 • Slúži ako plnohodnotná náhrada jedla
 • V priemere 4 g vlákniny na zlepšenie trávenia
 • Nízkokalorické jedlo (Jedna porcia 26g obsahuje približne 220 kcal)
 • Sójový proteín: kompletný proteín, ktorý zabezpečuje všetky esenciálne aminokyseliny.
 • Zasýti na 2 – 3 hodiny
 • Má až 21 vitamínov a minerálov
 • Je nabitý živinami
 • Príprava trvá ani nie minútku
 • ….

Formula 1 – Vanilka 780g

Pitný režim – správne nápoje

Pitný režim je dôležitý počas celého dňa, ale večer dávajte väčší pozor, čo si nalejete do brucha. Sladké vody plné cukrov by mali byť úplným tabu, takisto aj džúsy, sirupy alebo alkohol. Ak nechcete prijímať pred spaním kalórie navyše, tak siahnite po čistej vode alebo si dajte bylinkové nesladené čaje. Nezabúdajte na to, že voda potláča hlad, čo je šikovným večerným trikom.

Chcete zmeniť svoj životný štýl, ale neviete ako? Ja vám s tým rada pomôžem 🙂

Marcela Kopáčová – Nezávislý člen Herbalife

www.vyziva.naschudnutie.sk

+421 950 716 822

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *